Atrakcje

Plaża w Pustkowie

Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Plaża w Pustkowie

Pustkowska plaża znajduje się u stóp niewysokiego klifu, jest piaszczysta i szeroka. Ostatnio na plaży w Pustkowie były prowadzone prace refulacyjne dzięki czemu tutejsza plaża jest jeszcze szersza (wybierano piasek z dna morza i przenoszono go na plażę). Następną zaletą dla rodziców z małymi dziećmi oraz niepełnosprawnych osób jest wejście na brzeg morski przystosowane dla wózków. Strzeżona część kąpieliska to odcinek około 200 metrów.

Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych. Do dzisiaj zachowała się jedynie południowa ściana kościoła znajdująca się u szczytu klifu.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Nadmorska wąskotorówka powstała w roku 1896 i zapewniła dynamiczny rozwój regionu do czasów powojennych, kiedy kolej została zdominowana przez transport samochodowy. Niedoinwestowany w tym czasie tabor kolejowy zaczął podupadać. Pierwszą próbą ratunku było wpisanie Nadmorskiej Wąskotorówki na listę zabytków w 1995 r.  Nie na wiele się to jednak zdało.

Dopiero w 2002 roku, gdy gmina Rewal przejęła od PKP tabor kolejowy, zaczęły się intensywne prace nad modernizacją i przywróceniem do życia Kolei Wąskotorowej. Duże znaczenie miały również środki finansowe pozyskane z budżetu Unii Europejskiej w ramach dotacji unijnych.

Obecnie Nadmorska Kolej Wąskotorowa kursuje na dwóch trasach:  Gryfice-Pogorzelica (39,4 km) oraz Trzęsacz-Pogorzelica (9,9 km).